Třeboň a Třeboňsko - památky, cykloturistika

Malebná krajina Třeboňska se staletými rybníky, rozlehlými lesy a krásnými vesničkami je ideálním místem pro výlety, ať už na kole či pěšky. Celé území Třeboňska je protkáno sítí turistických a cyklistických tras, které Vám umožní objevovat nejrůznější zákoutí této výjimečné krajiny.Třeboňsko

Výlety za historickými památkami Třeboňska

Kromě historického města Třeboň najdete na Třeboňsku mnoho zajímavých míst, ať už jde o zdejší rybníky, církevní památky, malebné vesničky či zámky. Pokud byste se chtěli vypravit za historickými památkami Třeboňska, můžete navštívit například Schwarzenberskou hrobku, bývalý klášter v Borovanech anebo zámek ve Stráži nad Nežárkou.

Muzea na Třeboňsku

Na Třeboňsku najdete i několik zajímavých muzeí. Ve venkovském muzeu v Kojákovicích se nachází netradiční expozice, která se věnuje způsobu života našich předků. V malebné vesničce Záluží můžete navštívit původní kovárnu a loutkářské muzeum, které může potěšit obzvlášť děti. U města Borovan se nachází soukromý pohraniční skanzen, jehož venkovní expozice se zabývá naší nedávnou historii – železnou oponou.

Naučné stezky Třeboňska

Na Třeboňsku se můžete vybrat z několika naučných stezek, které vás blíže seznámí se zdejšími rybníky, přírodou a historickými památkami. K nejznámějším patří naučná stezka Cesta kolem Světa, na kterou se můžete vypravit přímo z Třeboně. Z hráze rybníka Svět mohou cyklisté vyrazit hned na dvě naučné stezky (Naučná stezka Rožmberk a Naučná stezka Okolo Třeboně). Pokud vás zajímají třeboňská rašeliniště, můžete se vypravit do přírodní rezervace Červené blato se stejnojmennou naučnou stezkou.

Koupání na Třeboňsku

Třeboňsko jako krajina rybníků nabízí v letních měsících mnoho příležitostí ke koupání v přírodních koupalištích a rybnících. V těsné blízkosti města Třeboň můžete k vodním radovánkám využít například pláž Ostende na břehu rybníka Svět. K dalším rybníkům, kde si můžete užít přírodní koupání, patří rybník Hejtman u Chlumu u Třeboně anebo Staňkovský rybník.

zdroj: www.trebonsko.cz

Další ubytování

Dále Vám můžeme nabídnout ubytování ve vedlejším domku, vzdáleném od penzionu 50 m.

 

více

Nabídka služeb v obci:

  • prodejna smíšeného zboží (samoobsluha) 300 m
  • hostinec 200 m
  • restaurace 2 km

Město Třeboň nabízí:

  • tenisové kurty - rehabilitace v lázních Aurora a Berta
  • dva kryté bazény v areálech lázní
  • možnost vyhlídkových plaveb po rybníku Svět
  • bowling
  • kino, divadlo, galerie
  • prohlídky zámku, Schwarzenberské hrobky, města a jeho památek
Penzion Třeboň
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím